سه شنبه 14 دي 95 - 14:00
کد خبر: 13916

معاون فرماندار شوشتر:
افتتاح «نمایشگاه مبل و لوستر» در شوشتر غیرقانونی است/ نمایشگاه باید تعطیل شود

*معاون فرماندار شوشتر گفت: افتتاح نمایشگاه «نمایشگاه مبل و لوستر» در شوشتر غیرقانونی انجام شده است و باید در اسرع وقت تعطیل شود.

محمدحسن کجباف در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار شوشترنامه اظهار کرد: مرداد امسال اتاق اصناف شوشتر و اداره صنعت و معدن و تجارت برای برگزاری نمایشگاه بهاره و پاییزه به توافق رسیده اند و این مسئله را صورت جلسه کرده اند، ولی در این جلسه نماینده فرمانداری حضور نداشته است و در ضمن صورت جلسه الزام آور نیست.

وی افزود: صورت جلسه برای برگزاری نمایشگاه بهاره و پاییزه است، الان در فصل زمستان هستیم و برگزاری نمایشگاه محلی از توجیه ندارد، از طرفی نمایشگاه سوغات و صنایع دستی که هفته گذشته برگزار شد هم بدون هماهنگی با فرمانداری شوشتر انجام شده است، این رفتار بسیار رفتار ناصحیحی است که دولت و نماینده دولت در شهرستان در بی اطلاعی قرار گیرد و نهادهایی برای خود تصمیم گیری جزیره ای داشته باشند.

کجباف عنوان کرد: اتحادیه مبل و لوستر شهرستان شوشتر نسبت به برگزاری این نمایشگاه سال قبل اعتراض کرده است و امسال نیز اعتراض خود را در قالب طومار و حضور درب فرمانداری اعلام کرده است، درخواست جلسه با اتاق اصناف شوشتر را داشتیم و دوستان در جلسه ای که برگزار شد حاضر به تعامل نبودند.

معاون فرماندار شوشتر خاطر نشان کرد: اتاق اصناف شوشتر برای برگزاری نمایشگاه خود در شهرستان تنها به صورت جلسه موجود استناد می کند، در حالی که در آذر ماه و دی ماه نامه های جداگانه ای برای ممنوعیت برگزاری نمایشگاه مبل و لوستر از سوی اداره کل صنعت، معدن و تجارت به شوشتر ارسال شده و این نامه به همراه نامه رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت به اتاق اصناف تحویل داده شده است و به این مهم بی توجهی شده است.

کجباف با اشاره به اینکه اداره کل صنعت، معدن و تجارت برای برگزاری نمایشگاه مبل و لوستر دستورالعمل صادر کرده است، افزود: قرار شده است که تنها نمایشگاه های مبل و لوستر در مرکز استان برگزار شود و دلیل این تصمیم به شوشتر اعلام نشده است.

وی گفت: اتاق اصناف شوشتر خودسرانه با برگزار کننده قرارداد منعقد کرده است، وجوهی نیز دریافت شده است ولی فرمانداری شوشتر اصلا در این جریان نیست، در ضمن برگزاری نمایشگاه در محوطه امامزاده عبدالله از نظر شورای تامین مشکل دارد و برگزاری نمایشگاه در این محل ممنوع است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: فروشگاه های مبل و لوستر در شهرستان شوشتر در جلسه ای که برگزار شده است گفته اند که همه سال اعضای این اتحادیه حق عضوت، عوارضات و... پرداخت می کنند در حالی که اتاق اصناف با برگزاری این نمایشگاه ها عملا از صنف مبل و لوستر حمایت نمی کند و بازار فروش آنها را با مشکل مواجه می کند.

وی عنوان کرد: برای رفع مشکل و اعتراضات خواستیم جلسه ای برای رفع مشکل برگزار کنیم و رضایت اتحادیه مبل و لوستر را جلب کنیم ولی اعضای اتحادیه حاضر به قبول پیشنهاد تخفیف و حضور در نمایشگاه نشدند.

کجباف در پاسخ به سئوال خبرنگار شوشترنامه مبنی بر استعفای دست جمعی هیئت رئیسه مجمع امور صنفی گفت: بله چنین استعفایی امضا شده است، اگر تشیص می دهند باید استعفا کنند، اصراری به حضور نیست؛ فقط اجرای قانون در اولویت است.

انتهای پیام/

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 4  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: