يكشنبه 12 دي 95 - 22:55
کد خبر: 13910

فرماندار شوشتر:
مدیرعامل کشت و صنعت کارون گام های موثری برای اشتغال برداشته است

*فرماندار شوشتر گفت: مدیر عامل کشت و صنعت کارون شوشتر از ابتدای حضورش در این سمت برای توسعه شرکت و اشتغال گام های موثری برداشته است.

به گزارش شوشترنامه، مصطفی سمالی عصر امروز در نشستی که به منظور بررسی و راه اندازی شهرک صنعتی نیشکر کشت و صنعت کارون تشکیل شد اظهار کرد: در ابتدای ورود به شهرستان شوشتر تلاش کردیم که نقشه راهی برای توسعه این شهرستان ترسیم کنیم، در این زمینه مشکل اساسی را اشتغال دیدیم.

وی افزود: یکی از راه های برون رفت از شرایط کنونی تقویت کشت و صنعت کارون در راستای ایجاد اشتغال پایدار است، اشتغالی که بتواند مردم شوشتر و گتوند را از وضعیت کنونی نجات دهد، بهترین اقدام در این زمینه راه اندازی شهرک نیشکر کشت و صنعت کارون است که این جلسه نیز به این منظور تشکیل شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: تاسیس این شهرک باعث تقویت صنایع جانبی و ایجاد اشتغال جدید می شود، در این زمینه باید کوشید تا گام هایی برای راه اندازی سریع این شهرک برداریم و از دستگاه های دولتی در استان نیز به این منظور استمداد کمک می کنیم.

سمالی با اشاره به اینکه شهرستان شوشتر دارای توانمندی های زیادی است، گفت: بی شک در شهرستان شوشتر شرایط برای زیست و تجارت به نحوی مهیا بوده است که در قرن های گذشته این شهر به محلی برای داد و ستد و تجارت تبدیل شده و در زمان هایی نیز مرکزیت استان را به خود اختصاص داده است، باید بکوشیم توانمندی های شناخته شده و ناشناخته این شهرستان را برای بهبود شرایط اشتغال به کار گیریم.

وی افزود: شهرستان شوشتر آب، خاک و هوای بسیار خوبی برای کشاورزی داشته و دارد، بهره مندی از این داشته های می تواند تاحد زیادی مشکلات را در حوزه اشتغال برطرف کند.

سمالی خاطر نشان کرد: از مدیران استانی انتظار داریم تا در راستای برطرف کردن این چالش بزرگ در شهرستان شوشتر همکاری کنند، چالشی که برای بیکاری و سرمایه گذاری در خوزستان بوجود آمده است تنها با همکاری و مساعدت مسئولان قابل برطرف شدن است.

 

*وضعیت اشتغال وضعیتی گره خورده است

امام جمعه شهرستان شوشتر نیز در این جلسه اظهار کرد: وضعیت اشتغال در شهرستان شوشتر، استان و کشور وضعیتی گره خورده است و نباید با این وضعیت ساده برخورد کرد.

حجت الاسلام شکرالله سلیمانی عنوان کرد: تعجب می کنم که تا چند نفر در شهرداری به عنوان نیروی خدماتی مشغول به کار می شود بسیاری شعار می دهند که اشتغال زایی کرده ایم، مشکل بیکاری با این اشتغال ها برطرف نمی شود.

وی با اشاره به اینکه از مسئولان استانی انتظار اشتغال های بزرگ را داریم، گفت: مسئولان استانی باید برای اشتغال های بزرگ اقدام کنند، شهرستان شوشتر واقعا هم نیاز دارد و هم توانمندی ایجاد این فرصت های شغلی را دارد و به این دلیل باید از همه توانمندی های بهره برد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شوشتر خاطر نشان کرد: فعالیت در بخش اقتصادی و ایجاد اشتغال از نظر شرعی در شرایط کنونی واجب است، هرکس در این زمینه فعالیت کند مانند فردی است که نماز به جا آورده است، زیرا گرهی از مشکلات مردم باز کرده است.

وی با اشاره به نامگذاری سال 95 به عنوان سالاقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل افزود: مقام معظم رهبری سال جاری را به اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری کرده است، همه باید برای تحقق این شعار تلاش کنیم تا امیدواریم باشیم برای رفع مشکل بیکاری گام هایی برداشته شود.

سلیمانی گفت: امیدوارم که این نشست در شهرستان شوشتر با ثمرات خیر برای مردم همراه باشد، خواهشمندم در این زمینه مساعدت کنید و برای راه اندازی هرچه زودتر این شهرک تلاش کنید.

 

*منابع برای راه اندازی شهرک نیشکر شوشتر به وفور وجود دارد

مشاور مدیر عامل کشت و صنعت کارون شوشتر در زمینه راه اندازی شهرک صنعتی نیشکر نیز در این جلسه اظهار کرد: همه باید تلاش کنیم تا برای برون رفت از این مشکل گام برداریم، در این زمینه از همه توان موجود باید بهره ببریم.

علی ترکاشوند عنوان کرد: تاکنون برای راه اندازی این شهرک صنعتی 17 استعلام انجام شده است، استعلام هایی که باید از سوی دستگاه های دولتی در استان پاسخ داده شود، تاکنون تعدادی از آنها پاسخ داده شده است و تعدادی نیز هنوز پاسخ داده نشده که امیدواریم در آینده نزدیک پاسخ این استعلام ها نیز به دستمان برسد.

وی با اشاره به منابع مورد نیاز برای راه اندازی شهرک صنعتی گفت: در کشت و صنعت کارون برق، آب و گاز به وفور وجود دارد، باید از این فرصت ها که برای شهرک صنعتی نیشکر توانمندی به شمار می آید بهترین بهره را برد.

وی گفت: در خوزستان عقب ماندگی های زیادی وجود دارد، این عقب ماندگی ها را باید با تلاش مضاعف و برنامه ریزی در حوزه زیرساختی از بین برد.

 

*مطمئنا تا پایان سال کلنگ شهرک صنعتی نیشکر در شوشتر زده می شود

مدیر کل شهرک های صنعتی خوزستان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه کشت و صنعت کارون شوشتر برنامه ریزی بسیار خوبی انجام داده است، گفت: هر کمکی که در برای راه اندازی شهرک صنعتی نیشکر شوشتر نیاز باشد خوایهم کرد تا این مهم محقق شود.

اخلاق محمدیان عنوان کرد: در شهرستان شوشتر 2 شهرک صنعتی و یک ناحیه صنعتی وجود دارد و از نظر فعالیت این شهرک های صنعتی در مقایسه با استان خوزستان وضعیت خوبی دارند.

وی افزود: برای راه اندازی شهرک صنعتی دولت همه زیرساخت ها را تا درب شهرک به صورت رایگان تامین می کند، در این زمینه نیز تلاش می کنیم تا زیرساخت ها با سرعت تامین شود، البته وضعیت در کشت و صنعت کارون شوشتر بسیار خوب است و بسیاری از زیرساخت ها موجود است.

محمدیان گفت: بی شک شهرک های صنعتی طبق قانون از قانون شهرداری ها و دیاری ها و قانون مالیات معاف هستند، به این دلیل فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری است تا سرمایه گذاران با خیال راحت به این شهرکت صنعتی وارد شوند و در این زمینه فعالیت کنند.

وی خاطر نشان کرد: مطمئنا شهرک صنعتی نیشکر شهرستان شوشتر تا پایان سال کلنگ زنی خواهد شد و در این زمینه از همه تلاش خود بهره خواهیم برد تا مشکلات احتمالی در این زمینه برطرف شود.

مدیر کل شهرک های صنعتی خوزستان گفت: شهرک صنعتی نیشکر کشت و صنعت کارون شوشتر ابتکاری مناسب برای بهره بردن از مواد اولیه در شرکت کشت و صنعت کارون است و باید کوشید تا در این زمینه سرمایه موجود را به اشتغال و ارزش افزوده تبدیل کرد.

وی افزود: بی شک با راه اندازی این شهرک صنعتی در شوشتر شهرک های دیگری در استان خوزستان در این زمینه راه اندازی می شود، شوشتر پیشگام در افزایش بهره وری صنعت نیشکر خواهد بود.

 

*افکار عمومی را برای مشارکت در شهرک صنعتی نیشکر قانع کنیم

نماینده، نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی در این نشست اظهار کرد: حامل سلام و پیام نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی برای حضار این جلسه هستم و از همه تلاشگران در این زمینه تشکر می کنم.

علی سوارنژاد گفت: از مدیر عامل سخت کوش و توانمند شرکت کشت و صنعت کارون شوشتر برای فعالیت در راه اندازی این شهرک صنعتی تشکر می کنم و در این زمینه می خواهم که از زمان بهترین استفاده را ببرند.

وی افزود: بی شک همه تلاش ها باید در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی باشد، در این زمینه باید برنامه ریزی را همراه کنیم و از نظرات کارشناسان بهره ببریم.

وی با اشاره به اینکه افکار عمومی باید برای همراهی در این زمینه قانع شوند، عنوان کرد: افکار عمومی باید در راستای همکاری و مشارکت در راه اندازی این شهرک صنعتی همراه شوند و در این زمینه باید فعالیت فرهنگی را در دستور کار داشته باشیم.

سوارنژاد خاطر نشان کرد: دشواری هایی در مسیر راه اندازی این شهرک صنعتی وجود داردف باید با برنامه ریزی های واقع گرایانه تلاش کنیم تا در این زمینه گام های موثری برداشته شود.

 

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 3  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: