يكشنبه 12 دي 95 - 22:54
کد خبر: 13909

مدیر عامل کشت و صنعت کارون شوشتر:
شهرک صنعتی نیشکر شوشتر عاملی برای تولید مستمر بر مدار ظرفیت اسمی این شرکت است

*مدیر عامل کشت و صنعت کارون شوشتر گفت: راه اندازی شهرک صنعتی نیشکر شوشتر عاملی برای استمرار تولید حداکثری در شرکت کشت و صنعت کارون است و باید تلاش کنیم هرچه زودتر در این مسیر راه را طی کنیم.

به گزارش شوشترنامه، عبدالمجید میرزاپور در نشستی که به منظور بررسی و راه اندازی شهرک صنعتی نیشکر کشت و صنعت کارون تشکیل شد اظهار کرد: برای راه اندازی شهرک صنعتی نیشکر شوشتر از سال93 در حال برنامه ریزی و هماهنگی هستیم.

وی گفت: با مدیر عامل بانک کشاورزی برای این شهرک صنعتی رایزنی شده است، وی با شناختی که از این شرکت و توانمندی های ان و مدیرانش دارد، بر این باور است که این شهرک صنعتی تنها راه برون رفت این شرکت از وضعیت کنونی است و برای تحقق این مهم تلاش می کنیم.

وی عنوان کرد: تاکنون سالانه بیش از یکهزار و 500 میلیارد تومان سرمایه این شرکت در قالب باگاس آتش زده می شود، این مواد مصرفی حال قرار است مواد اولیه شهرک صنعتی شوشتر باشد، در این زمینه می کوشیم تا با سرعت بخشیدن به راه اندازی این شهرک از این سرمایه بهترین استفاده را بکنیم.

میرزاپور خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ای که برای کشت و صنعت کارون در بدو تشکیل نوشته شده است، این شرکت 35 درصد درامدهایش از محل تولید شکر و 65 درصد درامدهایش از صنایع جانبی تامین می شود، به این دلیل اهمیت راه اندازی این شهرک به خوبی قابل مشاهده و درک است.

وی مشکلات کنونی کشت و صنعت کارون را در مدیریت های گذشته این شرکت دنبال می کند و گفت: مدیریت های ناتوان و سیاسی در گذشته این شرکت به آن خسارت های جبران ناپذیری زده است که برای رفع مشکلات تنها باید گامی اساسی در قالب راه اندازی این شهرک برداشته شود.

 

*شرکت خوراک دام شوشتر واگذار می شود

مدیر عامل کشت و صنعت کارون شوشتر درباره وضعیت کنونی شرکت خوراک دام شوشتر گفت: این شرکت چند ماهی است که نتوانسته حقوق خود را پرداخت کندف در حالی که اگر این شرکت تنها خوراک خود را(یعنی باگاس) به صورت بدون تبدیل به خوراک دام می فروخت می توانست حداقل حقوق خود را پرداخت کند.

میرزاپور خاطر نشان کرد: شرکتی برای سامان دهی به خط تولید این شرکت اعلام امادگی کرده که از شرکت های توانای دانش بنیان است، قرار است 80 درصد از سهام این شرکت را خریداری کند و خط تولید ان را تغییراتی اساسی دهد.

وی افزود: تغییرات در خط تولید این شرکت توسط شرکت دانش بنیان 4 تا6 ماه طول می کشد و صادرات خوراک دام تولیدی از این شرکت پس از تغییرات خط تولید آغاز می شود.

 

*هزینه های را مدیریت می کنیم

میرزاپور خاطر نشان کرد: از ابتدای سال95 هزینه آب صنعتی 20 درصد افزایش یافته است، سهمیه 8 متر مکعبی این شرکت در ثانیه تاکنون با مدیریت مصرف تنها 1.5 مترمکعب برداشته می شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده گفت: قرار است تلاش کنیم تا مصرف آب در شرکت کشت و صنعت کارون شوشتر از 1.5 متر مکعب به 1.2 مترمکعب در ثانیه کاهش یابد تا میزان هزینه ها از این بخش نیز کاهش یابد.

وی عنوان کرد: کشت و صنعت کارون شوشتر سهمیه 70 هزار مترمکعبی گاز دارد ولی تنها 40 هزار مترمکعب را استفاده می کند و در برق نیز 60 درصدسهمیه خریداری شده این شرکت استفاده نمی شود که همه می تواند در اختیار سرمایه گذاران بخش خصوصی شهرک صنعتی به عنوان آورده شرکت قرار گیرد.

وی گفت: 200 هکتار زمین با کاربری صنعتی برای شهرک صنعتی در نظر گرفته شده است، این شهرک می تواند کشت و صنعت کارون را از وضعیت کنونی خارج کند.

مدیر عامل کشت و صنعت کارون شوشتر گفت: شهرک صنعتی کشت و صنعت کارون می تواند عاملی برای تثبیت تولید در ظرفیت اسمی باشد، زیرا زمانی که بخش خصوصی باگاس مورد نیاز این شرکت را برای فعالیت نیاز دارد این شرکت نمی تواند کمتر از ظرفیت اسمی تولید کند.

وی گفت: در 15 روز گذشته سه سرمایه گذار برای فعالیت در شهرک صنعتی نیشکر شوشتر اعلام امادگی مرده اند که یکی از آنها 700 میلیارد تومان نقدینگی بانکی دارد، این شرکت ها اعلام کرده اند که اصلا نیاز به تسهیلات ندارند.

میرزاپور عنوان کرد: سرمایه گذاران برای فعالیت تنها امنیت سرمایه خود را نیاز دارند، کشت و صنعت کارون شوشتر برای این مهم تعهد می کند که از همه توانمندی خود برای تضمین سرمایه سرمایه گذاران استفاده می کنیم.

وی گفتک بی شک کار دشواری پیشرو داریم زیرا برای تبدیل باگاس این شرکت به یکهزار و 700 میلیارد تومان نقدینگی نیازمند برنامه و فعالیت شابنه روزی هستیم.

وی از مساعدت بانک کشاورزی در این زمینه نیز خبر داد و گفت: مدیر عامل بانک کشاورزی قول مساعد داده است که از سرمایه گذاران در این بخش با پرداخت تا 200 میلیارد ریال تسهیلات حمایت کند.

 

 

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: