چهارشنبه 24 آذر 95 - 0:13
کد خبر: 13889

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی:
برای توسعه کشت و صنعت کارون برنامه تدوین شود

*نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی گفت: برای توسعه شرکت کشت و صنعت کارون شوشتر باید برنامه مدون شود و این برنامه باید مشخص و خالی از اهداف توصیفی باشد.

به گزارش شوشترنامه، سهراب گیلانی در نشست مشترک عصر امروز در شرکت کشت و صنعت کارون شوشتر اظهار کرد: کشت و صنعت کارون شوشتر نیازمند برنامه مدون برای توسعه و بهبود شرایط است، این برنامه باید بر اساس واقعیات و اعداد مشخص باشد.

وی افزود: نباید در برنامه‌ریزی‌ها اهداف توصیفی در نظر گرفت، باید اهداف مشخص باشد در شش ماه آینده در این شرکت چند شغل ایجاد می‌شود و قرار است بر اساس برنامه کجا کار باشیم.

وی عنوان کرد: هفت ماه از حضورم در مجلس گذشته است، هفت ماه را در این شرکت ازدست‌داده‌ایم باید اهداف را کمی و قابل حساب تدوین کرد که بتوان بر اساس اهداف گزارش عملکرد صحیح گرفت.

وی با اشاره به مثالی درباره زمین‌های در نظر گرفته‌شده برای کشت جدید گفت: باید مشخص شود که از این‌یک هزار و 500 هکتار مثلاً هر پنج هکتار به یک نفر واگذار شود و این واگذاری‌ها چگونه انجام می‌شود.

گیلانی عنوان کرد: من در بخش برنامه‌ریزی کارکرده‌ام، برای کشور برنامه تدوین کرده‌ام، با اصول برنامه‌نویسی هم آشنا هستم، باید برنامه‌ها را اصولی و اجرایی تدوین کنیم تا بتوان به اجرایی شدن برنامه‌ها امید داشت.

وی گفت: باید بر اساس برنامه‌ها سند توسعه کشت و صنعت کارون مشخص شود، در این سند باید مسئولیت هرکس مشخص شود تا بتوان بر اساس مسئولیت‌های پذیرفته‌شده کارکرد.

 

*همه تلاش می‌کنیم برنامه‌ها اجرایی شود

فرماندار شوشتر نیز در این نشست گفت: شرکت کشت و صنعت کارون شوشتر برای اجرای شهرک صنعتی خود برنامه دارد و کمک می‌کنیم تا برنامه این شرکت اجرایی شود.

مصطفی سمالی زاده عنوان کرد: شرکت کشت و صنعت کارون در واگذاری همین یکهزار و 500 هکتاری که برای کشت جدید در نظر گرفته است نظر جناب گیلانی را در واگذاری‌ها لحاظ کند.

وی افزود: برای استفاده از توان بخش خصوصی هر کمکی لازم باشد انجام می‌دهیم، اگر لازم است جلسه‌ای با حضور مدیران کل در شوشتر ترتیب می‌دهیم و از همه کمک خواهیم گرفت، مدیران کل در این زمینه همراه هستند.

 

*افکار عمومی را برای همکاری با کشت و صنعت کارون متقاعد کنیم

یک فعال اجتماعی حاضر در این جلسه نیز اظهار کرد: باید افکار عمومی را برای همکاری در راستای اجرای برنامه‌های کشت و صنعت کارون متقاعد کرد، افکار عمومی در این زمینه همسو نیست.

علی سوار نژاد افزود: آنچه در جلسه طرح می‌شود ایده آل است، افکار عمومی تأثیر کشت و صنعت کارون را در اقتصاد شهرستان‌های شوشتر و گتوند شاهد نیست.

وی گفت: قصد ندارم به برخی موارد وارد شوم، ولی اگر قرار است در این زمینه برون‌سپاری انجام شود بهتر است با اولویت نیروهای بومی باشد.

این فعال اجتماعی خاطرنشان کرد: افکار عمومی نگران است و نگاه‌ها به کشت و صنعت کارون معکوس است.

انتهای پیام/

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 1   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: