سه شنبه 23 آذر 95 - 23:44
کد خبر: 13888

مدیرعامل کشت و صنعت کارون شوشتر خبر داد
افزایش 5 هزار هکتار به اراضی کشت و صنعت کارون در سه سال

*مدیرعامل کشت و صنعت کارون شوشتر از افزایش 5 هزار هکتار به اراضی کشت و صنعت کارون در مدت سه سال خبر داد و گفت: مقدمات این مهم فراهم‌شده است.

به گزارش شوشترنامه، عبدالمجید میرزاپور در نشست مشترک عصر امروز در شرکت کشت و صنعت کارون شوشتر اظهار کرد: کشت و صنعت کارون شوشتر در راستای نیل به اهداف در نظر گرفته‌شده برای توسعه و بهبود شرایط نیاز دارد تا پنج هزار هکتار به اراضی زیر کشت خود بیافزاید، به این دلیل برنامه‌ریزی‌ها برای این مهم آغازشده است.

وی گفت: قرار است در مدت سه سال این افزایش سطح زیر کشت انجام شود، در این زمینه تیمی مجرب و کاردان در نظر گرفته‌شده تا مقدمات این مسئله فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه برای تولید شکر در شکت و صنعت کارون برنامه بالادستی تدوین‌شده است، افزود: مقررشده است تا سال 98-99 تولید شرکت کشت و صنعت کارون شوشتر به بیش از 200 هزار تن در سال برسد و این مهم قابل تحقق است و برنامه‌ها همه در راستای تحقق این مهم تدوین‌شده است.

وی عنوان کرد: 50 سال پیش همه زیرساخت‌ها برای کشت و صنعت کارون در نظر گرفته‌شده است، حال نوبت آن است تا این شرکت با بروز کردن تکنولوژی و بهبود شرایط در راستای افزایش بهره‌وری گام بردارد، کشت و صنعت کارون با تیم مجرب خود می‌تواند در این مسیر موفق شود.

وی خاطرنشان کرد: کشت و صنعت کارون شوشتر به تولید 200 هزار تن نیز راضی نیست، می‌کوشید تا با ثبت رکورد 200 هزار تن به‌سوی ارقام بالاتر خیز بردارد.

مدیرعامل کشت و صنعت کارون شوشتر گفت: وجود شکر زرد، 850 هزار تن باگاس، 90 هزار تن ملاس و... در این شرکت سرمایه‌ای است که باید با راه‌اندازی شرکت‌های جانبی برای استفاده از آن‌ها بهره برد و این سرمایه را به شغل و پول تبدل کرد.

وی با اشاره به برخی برنامه‌های در حال تدوین افزود: قرار شده است از برخی محصولات این شرکت شربت‌هایی خوراکی ایجاد کرد که با دانشگاه جدی شاپور اهواز وارد قرارداد شده این تا در این زمینه پژوهش کند و در شش ماه نتیجه اجرایی به شرکت بدهد، این قرارداد اجرایی شده و قسط اول قرارداد مطالعاتی نیز پرداخت‌شده است.

وی گفت: امسال برای زیر کشت بردن بیش از یکهزار و 500 هکتار زمین جدید برنامه‌ریزی کرده‌ایم و قرار شده است تا از ظرفیت موجود در استان بهره ببریم تا برای تسطیح و آغاز کشت زمین‌ها زمان را از دست ندهیم.

مدیرعامل کشت و صنعت کارون شوشتر گفت: طرحی برای تولید زغال از باگاس کشت و صنعت کارون در حال مطالعه است که شرکتی دانش‌بنیان این مهم را در دست پژوهش دارد به‌محض تکمیل طرح برای اجرایان یا به‌صورت مشارکتی و یا به‌صورت سرمایه‌گذاری شرکت اقدام خواهد شد.

وی عنوان کرد: برای کاهش هزینه‌های شرکت در تلاش هستیم تا هزینه‌های گاز این شرکت را با راه‌اندازی کوره باگاس کاهش دهیم، کشت و صنعت کارون در هنگام تولید بیش از 2.8 میلیارد تومان در ماه هزینه گاز پرداخت می‌کند که رقم قابل‌توجهی است.

وی گفت: وظیفه من به‌عنوان مدیرعامل حفظ شرکت کشت و صنعت کارون، افزایش تولید و بهبود شرایط صنعتی آن است و می‌کوشم در تحقق برنامه‌ها کارشناسی شده و تخصصی عمل کنم.

مدیرعامل کشت و صنعت کارون شوشتر افزود: برای بهبود شرایط کشت و صنعت کارون از همه ظرفیت استان و کشور بهره می‌بریم استاندار خوزستان، مدیران کل و مجموعه شرکت برای رفع تنگناها هم‌نوا شده‌اند و در این زمینه تلاش‌ها از سال‌های قبل آغازشده است.

انتهای پیام/

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: