سه شنبه 23 آذر 95 - 23:22
کد خبر: 13887

مدیرعامل بانک کشاورزی:
نمی‌توان باتصمیم های هیجانی برای کشت و صنعت کارون مشکل آفرید

*مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: نمی‌توان با فعالیت هیجانی و غیر کارشناسی برای کشت و صنعت کارون مشکل آفرید، باید فعالیت‌های برنامه‌ریزی‌شده تخصصی و فنی باشد.

به گزارش شوشترنامه، مرتضی شهیدزاده در نشست مشترک عصر امروز در شرکت کشت و صنعت کارون شوشتر اظهار کرد:  برای برنامه‌ریزی و سودده کردن کشت و صنعت کارون باید بر اساس برنامه‌های تخصصی و کارشناسی شده فعالیت را طراحی کرد و نمی‌توان به‌صورت هیجانی و سریع در این زمینه اقدام کرد زیرا این نوع فعالیت می‌تواند داشته‌های این شرکت را خراب کند.

وی افزود: برای فعالیت‌های آتی این شرکت شهرک صنعتی طراحی‌شده است که بیش از 40 پروژه بزرگ را در خود جای‌داده است، برای این مهم 500 تا 600 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، این اعتبار باید از سوی سرمایه‌گذار بخش خصوصی تأمین شود.

وی گفت: کشت و صنعت کارون شوشتر می‌تواند زمین، گاز، برق، آب و محصول شرکت را با ضمانت‌های طولانی‌مدت در اختیار سرمایه‌گذار بگذارد، این مهم بهترین راهکار برای بهبود شرایط این شرکت بزرگ است، همه باید به این‌سو توجه و برای تحقق این برنامه تلاش کنند.

شهید زاده گفت: بانک کشاورزی بانکی توسعه‌ای و روبه رشد است، از توسعه شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری هم حمایت می‌کند، سرمایه‌گذار پیدا کنیم و از او حمایت کنیم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن این شرکت را در مسیر توسعه و تولید یاری کنیم.

وی افزود: باید برنامه‌ریزی کنیم تا 14 هزار تن نیشکر در روز که تحویل شرکت می‌شود و برای تولید شکر اقدام می‌شود به 20 هزار تن برسد، این مهم نیازمند بروز کردن شرکت و بهبود تکنولوژی در آن است، این مهم سرلوحه کار مدیریت شرکت کشت و صنعت کارون قرار دارد و برای این مهم برنامه‌ریزی مدون و کارشناسی شده وجود دارد.

وی گفت: کشت و صنعت کارون شوشتر بدهی در بخش گاز، برق، آب و... دارد، با سودده شدن این شرکت این بدهی‌ها کاهش می‌یابد، این شرکت در حال حاضر برای پرداخت بدهی‌ها اقدام کرده است، این گامی روبه‌جلوست.

مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: در حال حاضر بیش از 70 درصد افرادی که در این شرکت فعال هستند بومی شهرستان‌های شوشتر و گتوند هستند، این مهم را نمی‌توان کتمان کرد به این دلیل باید کوشید تا بهره‌وری در این شرکت افزایش یابد.

شهیدزاده با اشاره به برنامه‌های در نظر گرفته‌شده در این شرکت عنوان کرد: کاهش هزینه‌ها، کاهش هزینه‌های سوخت با برنامه‌های در نظر گرفته‌شده و استفاده از باگاس، بهره بردن از توان علمی و تخصصی برای بهبود شرایط شرکت و ایجاد زیرساخت‌ها برای راه‌اندازی شهرک صنعتی این شرکت ازجمله اقداماتی است که می‌توان با سرعت در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: استان خوزستان همه در راستای بهبود شرایط این شرکت همراه است، استاندار خوزستان، مدیران کل و... همه باید بکوشیم تا این شرکت در مسیر خود موفق باشد.

انتهای پیام/

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: