پنجشنبه 15 مهر 95 - 19:39
کد خبر: 13799

معاون سازمان جهاد کشاورزی خوزستان:
سرمایه‌داران شهرهای مختلف در دزفول و شوشتر اقدام به تغییر کاربری باغات می‌کنند

*معاون حفظ کاربری امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به تصرف اراضی ملی گفت: برای کاهش جرایم در این زمینه نیاز به طرح آمایش سرزمینی داریم که خوشبختانه سازمان جهاد کشاورزی استان این موضوع را آغاز کرده و به نظر بنده به پایان رساندن آن بیش از ۵ سال زمان می‌برد.

جمعه شریفی با بیان اینکه قانون حفظ کاربری در ماده یک این قانون خلاصه شده است، اظهار داشت: در بحث تغییر کاربری باغات در استان و به ویژه در دزفول و شوشتر مشکل داریم و علت اصلی این مشکل مهاجرپذیر بودن این شهرها به دلیل آب و هوا و حاصلخیزی خاک است.

 

معاون حفظ کاربری امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: اکثر افرادی که در این دو شهر اقدام به خرید باغ و تغییر کاربری آن می‌کنند، از افراد سرمایه دار دیگر شهرها هستند و به عنوان سازمان جهاد کشاورزی از کشاورز و باغ‌دار اصیل حمایت می‌کنیم تا باغداری در استان زنده بماند.

 

وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از تغییر کاربری باغات عنوان کرد: در سطح استان ۱۰ گشت خودرویی داریم که در آنها مأمور انتظامی و کارشناس کشاورزی حضور دارند. اکثر گشت‌زنی ما در مناطقی است که حجم تغییر کاربری‌ها بیشتر است تا بتوانیم از میزان تخلفات بکاهیم.

 

شریفی با بیان اینکه از مأموران انتظامی می‌خواهیم در اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ نهایت همکاری را داشته باشند، افزود: اجرای تبصره ۲ ماده از این جهت مهم است که در مسئله قلع و قمع ورود شده و می‌تواند تأثیر به سزایی در کاهش جرایم در این حوزه داشته باشد.

 

وی بیان کرد: دولت الکترونیک می‌تواند خیلی از سوءاستفاده‌های دولتی را کاهش دهد از این جهت که هم تعامل دستگاه ها را افزایش می‌دهد و هم در ارائه مجوزها می‌توان دقیق تر عمل کرد.

 

معاون حفظ کاربری امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به تصرف اراضی ملی اظهار داشت: برای کاهش جرایم در این زمینه نیاز به طرح آمایش سرزمینی داریم که خوشبختانه سازمان جهاد کشاورزی استان این موضوع را آغاز کرده و به نظر بنده به پایان رساندن آن بیش از ۵ سال زمان می‌برد.

 

وی با اشاره به وجود گشت‌های مختلف سازمان محیط زیست، اداره‌کل منابع طبیعی، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی و سازمان آب و برق گفت: باید از ظرفیت گشت‌ها برای گسترش همکاری و کاهش تخلفات استفاده کرد.

 

شریفی گفت: سامانه ۱۳۱ ظرفیت جدیدی است که در کاهش تخلفات در حوزه تغییر کاربری اراضی موثر است و مردم می‌توانند با تماس تلفنی با این شماره تخلفات را گزارش دهند.

کلیدواژه ها: باغات شوشتر

نظرات
نظرات منتشر شده: 4   در انتظار: 2   غیر قابل انتشار: 0  
همشهری
6
پاسخ
0
پنجشنبه 15 مهر95
اکثر باغات که تخریت شده با مجوز همین ارگانها داده شده چطورمیتواتد جلوی آنها را بگیرد و قطعا نمیتواند با افراد با نفوذ که دراین خصوص جهت مجوز هزینه زیادی متحمل شده اند بسی خیال باطل ونمادین و سوری در سطح بخشنامه در روی کاغذ اجرا میشود
گمنام
6
پاسخ
0
شنبه 17 مهر95
سلام
یه عرضی داشتم البته ربطی به تیتر خبر نداره اما جای دیگری نبود عنوان کنم مجبور شدم اینجا اقدام کنم بر روی رواق های خیابان طالقانی نوشته شده نصب هرگونه اعلامیه و اگهی پیگرد قانونی دارد اما کتیه های محرم رو توسط میخ روی رواق ها نصب کردند و بهشون اسیب وارد کردند ایا این کار اشکال نداره؟ بعد از اتمام ماه محرم چهره شهر و رواق ها زشت و بد نما نمیشه؟ لطفا پیگیری کنید
محمد
2
پاسخ
1
شنبه 17 مهر95
کلیه زیمن های با کاربر کشاورزی در جاده عقیلی،بین الحرمین،روستای پیردالو و.. تغییر کاربری داده شده و به خانه و کارگاه و ویلا درآمده
در این اقدامات غیرقانونی مسئولین شهرستان بالاخص کسانی که بدنبال رای هستند نقش بسزایی داشته اند و در مقابل به قول خود شیرینی و نه رشوه نیز دریافت کرده اند!!!!!
مردم دیگر فریب این وعده ها را نمیخورند
منتقد
3
پاسخ
0
جمعه 23 مهر95
در قد یم گفتند درختان جنگل قلع قمع و قطع شده اند گفت اگر دسته تبر که از جوب درختان است

با تبرنباشد به تنهائی نمیتواند
اینهمه تخریب بوجور آورد حال شورای شهر با افراد متخلف اگر همکاری نکند خدا می داند هیچ اقدامی نمیتوا ند بکند تغییر کاربری مجوز غیر ه قانونی قرار دادهای کاذب وسوری و۰۰۰۰۰ میباشد که یکی از معِضلات عقب ماندگی شهرمان است که کسی پیگری نمی کند ۰ وما همچنان دست کوتاه و خرما درنخیل ۰
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: