دوشنبه 5 مهر 95 - 19:08
کد خبر: 13788


نطقی سراسر «قبول ندارم» و آمارهای قابل تردید

*نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی در حالی سخنرانی دیرهنگام خود را در موعده چهارماهگی تصدی نماینده مجلس برگزار کرد که وعده داده بود این نشست سه ماه یکبار برگزار شود، این نشست با پرداختن به حوزه های مختلف شهرستان شوشتر به صورت یکطرفه برگزار شد و مردم در این جلسه تنها گوش کنندگان مراسم بودند و کسی مجال پرسیدن پرسش های پرتعدادی درباره سه ماهه تصدی سمت نماینده مجلس در شهرستان شوشتر را پیدا نکرد.

به گزارش شوشترنامه، نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی در حالی سخنرانی دیرهنگام خود را در موعده چهارماهگی تصدی نماینده مجلس برگزار کرد که وعده داده بود این نشست سه ماه یکبار برگزار شود، این نشست با پرداختن به حوزه های مختلف شهرستان شوشتر به صورت یکطرفه برگزار شد و مردم در این جلسه تنها گوش کنندگان مراسم بودند و کسی مجال پرسیدن پرسش های پرتعدادی درباره سه ماهه تصدی سمت نماینده مجلس در شهرستان شوشتر را پیدا نکرد.

وی در این نشست از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار تشکر کرد و فعالیت آنها را 10 برابر شوراهای اسلامی گذشته خواند و ابراز داشت که بخاطر این حمایت افتخار می کنم. آنچه در این نطق بسیار به چشم می خورد قبول نداشتن های پرتعداد و تشرزدن هایی که بیشتر مصرف داخلی و شهرستانی دارد، قبول نداشتن ها و تشرزدن هایی که در نطق میان دستور نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی که کمتر از یک ماه گذشته در صحن علنی مجلس شورای اسلامی ایراد شد ازشان خبری نبود.در این مجال تنها نطق نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی درج می شود و برای نقد این سخنرانی نیاز به اندکی مجال است، مجالی که آمارها و ادعاهای نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی را به بررسی و تحلیل بنشینیم که قطعا این مهم انجام می شود.

سهراب گیلانی در نشست عمومی که با حضور اقشار مردم در خیابان شورای اسلامی شهر برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهارداشت: همانند شهدا بدون هیچ چشم داشت مادی به صورت جهادی عمل خواهم کرد و یک لحظه از راه آنها منحرف نخواهم شد. 

وی با گرامی داشت یاد و خاطره آیت الله ال غفور، روحانی مجاهد که در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش آفرینی می کردند افزود: امروز متاثر هستیم که از فقدان این روحانی جلیل قدر بی بهره هستیم، ایشان بیش از 10 بار در ملاقات های با بنده فرمودند که من برای سربازی جریان تغییر برای پیشرفت آماده ام و دعا کنید زنده بمانم و خدمت کنم.

گیلانی با تاکید براین که که یکی از مشکلات مهم مردم ما بحث بیکاری است خاطرنشان کرد: امروز شهر ما ازجهات مختلف عقب افتاده است و به جد پیگیر مسائل مختلف از جمله بیکاری هستم، ولی باید دید پرا با وجود عوامل اشتغال در شهرستان شوشتر باز هم آمار بیکاری انقدر زیاد است.

وی عنوان کرد: خداشاهد است در این 200 روز از هشت اسفند تا کنون حتی یک روز استراحت نکرده ام، یک روز زودتر از ساعت 2.5 نصف شب کارم تمام نشده و جلساتم به پایان نرسیده است.

گیلانی خاطر نشان کرد: واقعا کار سختی است، برنامه ریزی، طراحی، تلاش و هماهنگی دستگاه های تهران، خوزستان و شوشتر ولی امروز دیگر همه به این نتیجه رسیده اند که شوشتر 10 سال عقب افتاده است، باور جدی دارند و برای رفع معضلات تلاش می کنند.

نماینده مردم شوشترو گتوند با اشاربه مشکلات موجود در حوزه میراث فرهنگی افزود: میراث تمدنی و ملی ما دارد از بین می رود و این هم به دلیل عدم رسیدگی ها و بی توجهی های مدیران که باید مسئولیت می پذیرفتند و نکردند؛ اگر راست می گویید عملکرد گذشته را بنویسید، اگر خدمت کرده اید، نترسید مردم مدافع مردم صادق و صالح هستند. 

وی با تاکید براین که چرا زمین ها کشاورزی به شوره زار تبدیل شده اند تصریح کرد: این در صورتی است که کشاورزی شهرستان شوشتر توانایی برداشت چندین برابری محصولات کشاورزی استان ایلام می باشد. 

گیلانی با اشاره به تعطیلی 8 ماهه ایستگاه قطار شوشتر افزود: تعطیلی ایستگاه قطار شوشتربه دلیل نبود سینی دوار بوده که براساس پیگیری صورت گرفته قرار است ظرف 4 ماه این مشکل رفع و راه آهن از شوشتر به سمت مسجد سلیمان و اصفهان ادامه پیدا کند و به مسئولین راه وترابری استان عرض کرده ام که همه نگاه ها به سمت شما می باشد و نباید بد قولی کنید. 

وی تاکید کرد: قبلا زمین در نظر گرفته شده بود، زیرسازی هم شده بود ولی اشتباه کرده بودند، دوباره دولت اعتبار اختصاص داد و 4.5 میلیارد تومان دوباره زیرسازی و عملیات اجرایی انجام می شود، البته ما به این موضوع هم راضی نیستیم و باید راه آهن از شوشتر گذر کند و به مسجدسلیمان و اصفهان برود که دنبالش هستم.

وی گفت: اصولا انقلاب اسلامی و حکومت ها برای خدمت به مردم هستند، برای خدمت تلاش می کنم، خاک بر سرمن اگر به مردم توجه نکنم و به آنها نگاه نکنم، من یک جان دارم، آمده ام که در کنار مردم باشم و واقعیت ها را بدون پرده پوشی و رسا اعلام کنم.

سردار گیلانی،با توجه به این که شهرستان شوشتر حرف اول را در تولید آبزیان در استان و حتی به عنوان دومین شهر کشور می زند اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی توسط مسئولین و ایجاد شرکت های جانبی می توان صد ها شغل برای جوانان ایجاد کرد.

وی عنوان کرد: منظر شهری را نگاه کنید، چقدر فرسوده و عقب افتاده است، در همین جا بگویم بنده به طور قاطع از اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار حمایت می کنم، چون واقعا این افراد بیش از 10 برابر شوراهای گذشته فعالیت کرده اند و آسفالت کرده اند، فضای سبز ایجاد کرده و... و بخاطر این حمایتم افتخار می کنم.

وی افزود: من از فرماندار شوشتر خواسته ام تا شورای اشتغال تشکیل دهند و در اولین جلسه شورای که تشکیل داد و در این خصوص گزارش دادند که  بیش از 6 سال جلسه شورای اشتغال انجام نشده و آیا حس نکردید در این چند سال جوانان بیکار چه باید بکنند؟ 

گیلانی با اشاره به این که مهمترین مساله ما در کل کشور به خصوص در شهرستان بیکاری است بیان داشت: با توجه به این که آمار های متفاوتی از بیکاری اعلام می شد پس از راه اندازی نهاد نمایندگی از جوانان جویای کار درخواست کردیم که ثبت نام کنند و در یک روز هزار و 50 نفر ثبت نام نمودندو به یقین رسیدم که مهمترین کار در حوزه انتخابیه من بحث بیکاری هست.

وی تاکید کرد: براساس بررسی های صورت گرفته و بدون اینکه سرمایه گذاری  و حمایت دولت انجام شود به راحتی می توان چهار هزار نفر ظرف دوسال می توانند اشتغال ایجاد کرد.

سهراب گیلانی با اشاره به این که ما شرکت کشت وصنعت کارون قبول نداریم، ما مجتمع کشت و صنعت قبول داریم افزود: کارون نباید کشاورزی انجام دهد(صرفانی بکارد و شکر برداشت کند) این یک بخش از کار است و ما تحول کشت وصنعت کارون را میخواهیم و تحولی که تمام صنایع جانبی و پایین دستی شکل  بگیرید.

نماینده مردم شوشتر و گتوند گفت: چرا شرکت کاغذ سازی کارون به بخش خصوصی تحویل داده شد و پس از مدت کوتاهی این شرکت تعطیل شد؟

 وی خاطرنشان کرد: در شرکت کاغذ سازی کارون بیش از 500 نفر کارمند و پرسنل مشغول به کار بودند و به گفته مدیرعامل شرکت کارون پس از تعطیلی کاغذ سازی سالی 10 میلیارد تومان ضرر مالی میکنیم و بانک کشاورزی و دولت مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.

این مقام مسئول تاکید کرد: شرکت کاغذسازی را به فردی به نام مقدم واگذار کرده اند، قطعات این شرکت را دارد به هفت تپه منتقل می کند، آیا خفه شده اید؟ وزارت اقتصاد و دارایی مگر ناظر ندارید؟ په کار می کنید؟

نماینده مردم شوشتر و گتوند تاکید کرد: همه مسئولان نوکران مردم هستند واین عملا باید برای مردم اثبات شود و مردم نباید سکوت کنندو باید مطالبه گر باشند.

سهراب گیلانی با تاکید بر این که به طور جد پیگیر حل مسائل و مشکلات شرکت کارون هستیم افزود: این ثروت عظیم که در دو شهرستان شوشتروگتوند می باشد باید متحول شود و مردم این شهرستان ها باید ازآن بهره مند شوند واین حق ماست.

وی ادامه داد: اراضی کشاورزی شرکت متعلق به دولت و ملت هستند و باید فرزاندان ما از آن بهره مند شوند و نباید امروز ما از این موضوع غفلت کنیم. 

گیلانی با بیان اینکه مسئولین باید جوابگو باشند که چراشرکت کشت و صنعت کارون از سال 82 تاکنون هزار و 800 میلیارد تومان بدهی داده و خود را به خواب غلفت زده اند و چرا چنین شده است که مردم ما به دنبال کارگری رفته اند تصریح کرد: باید تغییر و تحول انجام شود و من این موضوع را به طور قاطع دنبال خواهم کرد و باید حداکثر تا دوسال آینده چهار هزار نفر اشتغال ایجاد شود.

وی به برگزاری جلساتی که با مسئولان شرکت کشت وصنعت امام خمینی(ره) داشته است اشاره کرد و گفت: قرار شد تا استخدام های این شرکت بدون استثنا بومی باشند و غیر بومی را نمی پذیرد چون با توجه به بررسی های به عمل آمده طی سال های گذشته استخدام های غیر بومی بوده است. 

وی عنوان کرد: در بخش آب شهری مشکلات زیادی داریم، شوشتر نیاز به روزانه 50 هازر مترمکعب آب شرب است و این میزان آب در شهر تولید نمی شود و تنها روزانه 40 هزار مترمکعب آب در شهر تولید می شود، این معضل باعث می شود که آب به درستی تصفیه نشود و مردم در منازل خود به اجبار دستگاه آب تصفیه تهیه کنند، ما این را قبول نداریم.

وی تاکید کرد: البته این به این معنا نیست که من از مسئول اداره آب و فاضلاب راضی نیستم، جناب آقای بنیادی را در ماه های گذشته بررسی کرده ام و ایشان از مدیران زحمت کش هستند.

نماینده مردم شوشترو گتوند با اشاره به این که آموزش و پرورش شوشتر نیاز به 200 معلم داشته است افزود: آموزش و پرورش شوشتراقدام به استخدام 150 نفر غیربومی نموده و پس ازگذشت مدتی از خدمت آنها انتقالی خود را دریافت نمودند و این در حالی است که ما با کمبود جدی معلم مواجه هستیم.

وی با تاکید براین که مدیران و فرماندار باید مشکلات شهرستان را هر روز مدیریت کنند وتدبیر داشته باشند تصریح کرد: اگر می خواهیم پیشرفت کنیم،مدیران باید آمادگی داشته باشند تا با برقراری جلسات و هماهنگی های لازم برای حل مشکلات چاره اندیشی نمایند.

سهراب گیلانی،شعیبیه شوشتر که پس از سیل اخیر مظلوم واقع شده بود شخصا به طور جد پیگیر نمودم اشاره کرد و افزود : باتوافقاتی که انجام داده ایم تا بیش از 10 کیلومتر از نهر شعیبیه را لایروبی شود وگندم های که در سیل اخیر از بین رفت به عنوان گندم خاکی از روستاییان و کشاورزان خریداری شود.

گیلانی با اشاره به این که سفر مدیرکل راه و شهرسازی استان مبنی بر این که بیش از 30 سال است پل دیلم شعیبیه بلاتکلیف رها شده بود با اعتبار در نظر گرفته شده در مرحله مناقصه است، این پل 9.5 میلیارد تومان اعتبار دارد و 150 متر طول و 20 متر عرض، خاطرنشان کرد: براساس بررسی های صورت گرفته  نقاط حادثه خیز شوشتر و گتوند شناسایی و قرار شد تا جاده سه راهی گتوند تا صالح شهر دو بانده شود و سه راهی شلیلی از نقاط حادثه خیز است، جز طرح ها مصوب قرار گرفت و به زودی انجام خواهد شد. 

نماینده مردم شوشترو گتوند با تاکید بر این که من هیچ چیز را به صورت محرمانه انجام نخواهم داد و حتی نامه های به وزیران را رسانه ای خواهم نمود اظهارداشت: پیگیری های در خصوص تبدیل کردن شهرک های شهید علم الهدی و اندیشه و همچنین عرب حسن به شهر مکاتباتی با استاندارخوزستان صورت گرفته و تایید نموده اند.

وی خاطرنشان کرد: شعیبیه شوشتر با داشتن60 روستا شرایط لازم برای تبدیل شدن به شهرستان را دارا می باشد و پیگیری های در این خصوص صورت گرفته است.

گیلانی تاکید کرد: در بخش بهداشت و درمان در شهرستان شاهد جهش هستیم، خیران شوشتری در حال ساخت ساختمان ام.آر.آی هستند با هزینه 600 میلیون تومان و ساختمان سی تی اسکن نیز با همین هزینه که باید از خیران تشکر کرد.

وی عنوان کرد: پیشنهاد داده ایم که دانشکده علوم پزشکی به دامشگاه ارتقا یابد، این مهم انجام می شود و در ابتدا تا 20 روز آینده دانشکده پرستاری و پیراپزشکی آماده و افتتاح می شود؛ بر اساس پیگیری های انجام شده در 30 سال گذشته 23 پزشک متخصص در شوشتر وجود داشت و در آبان ماه سال جاری نیز 23 پزشک دیگر به شوشتر افزوده می شود، یعنی دو برابر 30 سال گذشته.

 

کلیدواژه ها: سهراب گیلانی

نظرات
نظرات منتشر شده: 13   در انتظار: 1   غیر قابل انتشار: 0  
شوشتری
2
پاسخ
2
دوشنبه 05 مهر95
احسنت به این بیانات
من به اینده امیدوارم
سهراب
3
پاسخ
2
دوشنبه 05 مهر95
درود بر نماینده محبوب که واقعانور امید را دل مردم روشن کرد و پس سالها با این عملکرد قوی نشان داد که شهر صاحب دارد
امین69
3
پاسخ
1
سه شنبه 06 مهر95
آقای گیلانی که داد زدن از تریبون رو ظاهرا خوب بلدن و همش میگفتن داد بزنین و از مسئولین خودتون بخواین.من یه سوالی از شما دارم.
شما به عنوان نفر اول شهر مگه مسئول نیستی چرا دوست من اومده بود واسه یه نامه حاضر نشدین یه نامه هم بهشون بدین. مگه شما جز مسئولین نیستی.این بود به شرفم و از این حرفا...
منتقد درست
3
پاسخ
1
سه شنبه 06 مهر95
سلام خبرنگار عزیز نمی خواهم بگویم از نماینده انتقاد نکنید انتقاد کنید اما از خوبی ها هم بگویید
انتقاد های شما تخریبی هستند
لطفا این نظر را تایید کنید
مرتضی
4
پاسخ
1
سه شنبه 06 مهر95
باسلام... برای شما مدیر سایت شوشتر نامه بسیار متاسفم که از شهروندان شوشتری هستید و به خاطر گرایش به نماینده قبلی مغرضانه با عملکرد سردار گیلانی برخورد میکنید ودست به قلم میبرید.. کسی که تمام زندگی خود را رها کرده و فقط به دنبال خدمت به مردم میباشد.. چشمانتان را به روی حقایق نبندید چون بدون تردید در پیشگاه خداوند باید جواب پس بدهید... امیدوارم که جرات این را داشته باشید که این نظر را به نمایش بگذارید..
رسول
2
پاسخ
7
چهارشنبه 07 مهر95
قبول ندارم های گیلانی آدمو یاد بگم بگم های احمدی نژاد میندازه
شوشتری
6
پاسخ
2
پنجشنبه 08 مهر95
لبیک یا گیلانی ما همه با هم در کنار بزرگ مرد ایل غیور بختیاری سردار گیلانی میمانیم
خلیلی .آبگرمک سفلی
2
پاسخ
1
پنجشنبه 08 مهر95
با عرض خسته نباشید به نماینده محترم، باستحضار میرساند متاسفانه شهر سرداران (سردارآباد سابق) فاقد حتی یک بانک جهت انجام امور بانکی اهالی این منطقه میباشد. امیدوارم فرماندار و نماینده محترم این مهم را به سرانجام برسانند.
شوشتری
1
پاسخ
3
جمعه 09 مهر95
آقای گیلانی تعریف و تمجید از شورای شهر مشکلات عدیده شهرمان را حل نمی کند بلکه به محرومیت شهر اِضافه می کند جنابعالی از منطقه کشتار گاه قدیم بازدید بعمل آورده اید که متوجه بـشوید چه صد مات جبران ناپذیری به این منطقه وارد آوره اند و پارکی که ۳۰ سال قدمت داشته با انواع درختان مختلف قلع قمع نموده که قلب هر انسانی را به درد می آورد و درآمدزدائی را مقدم بر سلامتی مردم می دانند و ًقضاوت را بعهده شما می گذارم ۰
علی
2
پاسخ
5
سه شنبه 13 مهر95
کم کم دارم از رای دادن بهش پشیمون میشم.
خودش و خداش میدونن چرا.
آقای گیلانی به رای مردم و بخاطر خدمت به مردم و با شعار قانون مداری و تغییر برلی پیشرفت به مجلس راه پیدا کردید.
بترسید از خدا.
شهروند
3
پاسخ
2
سه شنبه 13 مهر95
هر کس اظهار نظر بصورت کامنت ارسال میشود به شوشترنامه حتما باید صبر ایوب را داشته باشد و برای همیشه در حالت انتطار میماند و متاسفیم
شهر وند
1
پاسخ
2
جمعه 16 مهر95
آقای گیلانی با سخنرانی مشکل شهر مرتفع نمیشود باید بقولهایی که داده اید عمل بکنید که هیچکدام انجام نگرفته ۰
شهر وند
2
پاسخ
4
جمعه 16 مهر95
آقای گیلانی با سخنرانی مشکل شهر مرتفع نمیشود باید بقولهایی که داده اید عمل بکنید که هیچکدام انجام نگرفته ۰
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: