چهارشنبه 1 ارديبهشت 95 - 14:20
کد خبر: 13503


انتقال تجربیات خدمات شهری ارفورت آلمان به شهرداری دزفول

*مدیر عامل انرژی شهردار ارفورت آلمان از انتقال تجربه ۲۵ ساله خدمات شهری شهر ارفورت آلمان به شهرداری دزفول خبر داد.

پیتر زایس در حاشیه کاشت نهال دوستی بین دو شهر دزفول و ارفورت در بوستان خانواده دزفول افزود: پس از آغاز فعالیت شورای عالی گفت و گوی ادیان در شهر ارفورت آلمان به این نتیجه رسیدیم که مردم ایران دارای اشتراک های فرهنگی بی شماری هستند.

وی از تبادل اطلاعات و آموزش در زمینه محیط زیست ، بازیافت ، پسماند و انرژی بین این دو شهر خبر داد و گفت: تلاش می شود تا با تبادل اطلاعات در این زمینه ها بیش از پیش بین دو کشور ایران و آلمان هم افزایی شود.

مدیر دعامل شرکت انرژی و خدمات شهری شهر ارفورت آلمان ضمن ابراز خرسندی از دعوت شهردار دزفول برای سفر به این شهر تاریخی گفت:۲۵ سال پیش مباحث خدمات شهری شهر ارفورت آلمان مانند وضعیت کنونی دزفول بود که امیدواریم با برقراری این ارتباط بتوانیم تجربه مفید را از طریق این گفتمان که در راستای سومین کاروان صلح نوروز انجام می شود در اختیار شهرداری دزفول قرار دهیم.

این هیات آلمانی پیش از سفر به دزفول با شهرداری همدان نیز تفاهم نامه ای در زمینه محیط زیست ، مدیریت پسماند ، انتقال تجربه ،اشتغال پایدار و کارآموزی امضا کرد.

وی ابراز امیدواری کرد این برنامه ها در قالب گسترده تر در دزفول اجرا شوند.

گروه هشت نفره شامل مدیران شهرداری شهر ارفورت آلمان روز دوشنبه به منظور تبادل فرهنگی و اقتصادی به دزفول سفر کرده و از جاذبه های تاریخی و گردشگری این شهرستان دیدن کردند. و دزفول را برای ادامه سفر به شیراز و دیدار با مسئولان استان فارس ترک کردند.

نظرات
نظرات منتشر شده: 2   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 3  
همشهری
5
پاسخ
1
چهارشنبه 01 ارديبهشت95
شوشتر با داشتن قدمت چند هزار ساله درشرح تذکره سفرنامه ا بن بطوطه جهانگرد مسلمان در چند صدسال پیش چنین می گوید شوشتر با داشتن درختان انبوه و فراوان سر به فلک کشیده با آبشارهای متعدد و قنات های پر آب یکق از بهترین شهرها میباشد که از رونق خاصی برخوردار است حال ما امانتدار خوبی نبوده ایم بجای نگهداری از میراث گذشتگان اقدام بقطع درختان در حاشیه شهرو تخریب پارکهاومیادین مرکز شهر منظره ناخوشایندی بوجودآمده ولی درفول با کاشتن درختان گوناگون به شهرزیبائی وطراوت شادابی خاصی داده که به شهر سبز معروف شده وطبعا گردشگران بیشمار ی راجلب میکند و از مشاوران وتجربه کارشناسان خارجی جهت عمران وآبادانی استفاده بهینه می کندو شوشتر همچنان کماکان درحالت عقب ماندگی و رکود است ؟!
جلیل
0
پاسخ
9
پنجشنبه 02 ارديبهشت95
خداراشکر شاید نیروهای شهرداری شوشتر هم سری به دزفول بزنن وچیزی یاد بگیرن .لاقل سرعت گیر بدون علامت هشدار توشهر نذارن
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: