چهارشنبه 25 آذر 94 - 12:10
کد خبر: 13193


داروی آنفولانزا به اندازه کافی وجود دارد

شهرام ترحمی در نشست‌خبری که در معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان برگزار شد، اظهار داشت: همواره به مردم توصیه می‌کنیم که از مصرف آسپرین که به‌عنوان تب بر در جامعه استفاده می‌شود پرهیز و افراد در صورت مشاهده تب به پزشک مراجعه کنند.

 

وی شستن دست‌ها را یکی از مهم‌ترین کارها برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا عنوان کرد و گفت: شستن همیشگی دست‌ها علاوه بر آنفولانزا از شیوع بسیاری از بیماری‌ها ماند ذات‌الریه و بسیاری از بیماری‌های تنفسی جلوگیری می‌کند.

 

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان افزود: همچنین توصیه می‌کنیم فردی که مبتلابه آنفولانزا است، با دستمال جلوی عطسه و صرفه خود را بگیرد.

 

ترحمی گفت: حتی عطسه در آستین لباس هم می‌تواند در جلوگیری از شیوع این بیماری تأثیر خوبی داشته باشد.

 

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به ماسک‌ها، اظهار داشت: نیازی نیست که همه مردم برای جلوگیری از ابتلا به آنفولانزا ماسک روی صورت بزنند.

 

وی اعلام کرد: یک سری ماسک‌هایی تحت نام ماسک‌های n95 داریم که این ماسک‌ها برای بیماران مبتلا به آنفولانزا کاربرد دارد. حفظ فاصله یک متری با فرد بیمار برای پیشگیری از ابتلا کفایت می‌کند.

 

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان تصریح کرد: به مسئولان پادگان‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها و توصیه می‌کنیم که برای مرخصی به افراد دارای بیماری آنفولانزا سهولت بیشتری فراهم کنند.

 

وی بابیان اینکه برای افزایش آگاهی عمومی نیاز است که رسانه‌ها اطلاع‌رسانی مناسبی در این رابطه انجام دهند، اظهار داشت: بروشورهایی با همین موضوع نیز تهیه‌شده که بین مردم توزیع می‌شود.

 

ترحمی گفت: هیچ واکسن خاصی برای عموم جامعه به‌منظور جلوگیری از بیماری آنفولانزا توصیه نمی‌شود چراکه ویروس آنفولانزا باگذشت زمان تغییر ماهیت می‌دهد و واکسن بر‌اساس ماهیت ویروس در سال‌های گذشته ساخته می‌شود. به‌همین دلیل واکسن فقط برای افراد سالمند یا کودکانی که سیستم ایمنی بدنشان ضعیف است و همچنین افرادِ دارای بیماری‌های مزمن، تجویز و توصیه می‌شود.

 

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان بیان کرد: برای آنفولانزایی که در حال حاضر در حال شیوع است به‌اندازه کافی دارو داریم اما قابل‌ارائه به داروخانه‌ها نیست و تجویز آن فقط با نظر پزشک و متخصص مربوطه امکان‌پذیر است. هر دارویی عوارض خاص خود را دارد و مصرف این دارو برای همه افراد مبتلا لازم نیست.

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: