چهارشنبه 30 ارديبهشت 94 - 10:36
کد خبر: 12849

تحقیق و تفحص از سازمان محیط زیست؛
نمایندگان خوزستان در مجلس برای گرد و غبار چه کردند؟

*شاید در بودجه سال جاری کشور خوزستانی ها نقش بسزایی داشته اند زیرا از کمیسیون تلفیق مجلس استان سهم سه نفری داشت، اتفاقی که کمتر برای یک استان رخ می دهد، ولی خوزستان در سال جاری کمترین بودجه را در مشکلات اساسی در اختیار دارد و این مسئله بسیار حائز اهمیت است که نمایندگان مجلس در بودجه ریزی سال94 چه کرده اند.

شوشترنامه| شاید در بودجه سال جاری کشور خوزستانی ها نقش بسزایی داشته اند زیرا از کمیسیون تلفیق مجلس استان سهم سه نفری داشت، اتفاقی که کمتر برای یک استان رخ می دهد، ولی خوزستان در سال جاری کمترین بودجه را در مشکلات اساسی در اختیار دارد و این مسئله بسیار حائز اهمیت است که نمایندگان مجلس در بودجه ریزی سال94 چه کرده اند.
پس از تصویب بودجه سال 94 که مخالفان زیادی هم داشت و همه نمایندگان خوزستان با آن موافقت کردند مشخص شد که ردیف اعتباری خوزستان در بخش ریزگردها حذف شده است، مسئله ای که نمایندگان خوزستان درباره آن هیچ وقت اظهار نظر شفافی نکردند و به به روش های مختلف اززیر بار پاسخگویی شانه خالی کردند.
با تصویب طرح تحقیق و تفحص سازمان حفاظت محیط زیست سکوت معصومه ابتکار به یکباره شکست و اعلام کرد که  در مباحثی گرد و غبار عملکرد خود را ارائه کردیم، باید در نظر داشته باشیم که سال گذشته در دو فصل مختلف دولت اعتباراتی را برای مقابله با گرد و غبار پیش بینی کرده بود که مجلس در ابتدا هر دو ردیف را در بودجه سال 94 حذف کرد، اما پس از پیگیری های صورت گرفته یکی از ردیف های مالی که حدود 60 میلیارد تومان بود برگشت اما همزمان اعتباردیگر 70 میلیارد تومانی حذف شد.
معصومه ابتکار می افزاید: همچنین دولت مصوبه ای را در زمینه مقابله با گرد و غبار تصویب کرد که بر این اساس وزارت کشور مکلف شد تا موضوع را پیگیری کند و به گرد و غبار به عنوان یک حادثه غیرمترقبه و بحران نگاه شود.
وی می گوید: پس از آن کارگروهی با هدف ایجاد آمادگی لازم بین دستگاه ها برای مقابله با گرد و غبار در وزارت کشور شکل گرفت و ستادی نیز در سازمان حفاظت محیط زیست تشکیل شد که وظیفه اش شناسایی منشاء گرد و غبار، برنامه ریزی، هماهنگی و تبین برنامه های ملی و استانی دستگاه ها است.
ابتکار به اقدامات بین المللی سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه مقابله با ریزگردها اشاره کرد و می افزاید: در قالب یک تفاهم نامه دوجانبه با عراق پیگیر موضوع گرد و غبار هستیم اما متاسفانه به حدی ناامنی و ترور در منطقه زیاد است که مانع از آن می شود تا سازمان ملل و یا کشورها به اقدامات محیط زیستی بپردازند.
شاید این مباحث مطرح باشد که معصومه ابتکار برای رفع مشکل گرد و غبار خوزستان معتقد است که در 10 سال مشکل گرد و غبار استان برطرف نمی شود، ولی واقعا این سئوال مطرح است که نمایندگان خوزستان بجز زدن ماسک و حضور در صحن علنی مجلس برای رفع مشکل گرد و غبار استان چه کرده اند؟
انتهای پیام/1025

نظرات
نظرات منتشر شده: 1   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 1  
امين69
5
پاسخ
0
چهارشنبه 30 ارديبهشت94
بخدا نمایندگان خوزستان واسه استانشون تلاشی نمیکنن استانهای دیگه رو برید سر بزنین گلستان شده.شهر ما هم ک ماشاالله از هم عقب تره...
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: