يكشنبه 7 دي 93 - 19:24
کد خبر: 12529

استاندار خوزستان:
عملیات احداث فرودگاه مسجدسلیمان از امروز آغاز شد

**استاندار خوزستان از آغاز عملیات اجرایی توسعه فرودگاه مسجدسلیمان به همراه پروژه اصلاح و روکش آسفالت باند پرواز خبر داد و گفت:فرودگاه مسجدسلیمان در آینده نزدیک برای پرواز هواپیماهای متوسط با برد پرواز دو ساعت و ظرفیت پذیرش ۶۰ الی ۷۰ مسافر آماده می‌شود.

عبدالحسن مقتدایی با بیان این‌که عملیات اجرایی این پروژه از امروز آغاز شده است، اظهارداشت: این پروژه شامل اصلاح و ترمیم روکش آسفالت باند قدیمی فرودگاه هوانیروز به متراژ ۲ هزار متر و عرض ۳۰ متر است که با تامین اعتبار لازم از سوی استانداری خوزستان آغاز شده است.
وی مدت زمان اجرای طرح اصلاح و روکش آسفالت باند پرواز فرودگاه مسجدسلیمان را چهارماه اعلام‌کرد و افزود: به موازات آن عملیات طراحی و بهسازی پایانه مسافربری شامل سالن‌های ورودی و خروجی مسافران، سال انتظار، ساختمان بازرسی و تدارکات، به‌سازی پارکنیگ هواپیما و برج مراقبت فرودگاه انجام می‌شود. همچنین دستگاه‌های کمک ناوبری و ماشین‌آلات سوخت‌رسانی، آتش‌نشانی و سایر ماشین‌آلات مورد نیاز در آینده تامین و در فرودگاه مستقر می‌شوند.
 فرودگاه مسجدسلیمان در آینده نزدیک برای پرواز هواپیماهای متوسط با برد پرواز دو ساعت و ظرفیت پذیرش ۶۰ الی ۷۰ مسافر آماده می‌شود که اگر ظرفیت لازم وجود داشته باشد در این فرودگاه روزانه یک تا دو پرواز نیز انجام می‌شود.
براساس ارزیابی‌های به‌عمل آمده با توجه به تاسیس صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان در آینده نزدیک و نیز وجود شرکت نفت، نیروگاه برق شهید عباسپور، توسعه ورزش فوتبال مسجدسلیمان و وجود سایر جذابیت‌های صنعتی و اقتصادی و گردشگری در منطقه، پیش‌بینی می‌شود استقبال از پروازهای این فرودگاه مطلوب باشد.
فرودگاه مسجدسلیمان در حال حاضر در اختیار هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران است که با انجام توافقی که اخیرا بین هوانیروز و استانداری خوزستان به‌عمل آمده قرار است این فرودگاه برای پروازهای مسافربری آماده شود.
انتهای پیام/
1024

نظرات
نظرات منتشر شده: 4   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
رضا
7
پاسخ
2
يكشنبه 07 دي93
پس سهم شوشتر چه شد؟؟؟
میثم
7
پاسخ
1
دوشنبه 08 دي93
بخدا متاسفم برای مسئولین شوشتر
چطور میتونن انقدر سکوت کنن
باید ما مردم شوشتر اعتراض کنیم
دوست
1
پاسخ
9
دوشنبه 08 دي93
چرا شوشتري ها هروقت چيزي دست كسي مي بينند ميگن ما هم ميخوايم .واقعا چرا؟
سایه
0
پاسخ
0
سه شنبه 16 دي93
واقعا متاسم چطور اظهار نظر می کنید؟؟؟ این باند امادس از زمان شاه مال الان نیست فقط می خوان اسفالتش کنن کار جدیدی نیست. در ضمن فوقش هفته ای یک 1پرواز
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: