دوشنبه 19 آبان 93 - 19:51
کد خبر: 12351

کاهش 6 درصدی ازدواج در خوزستان
زنگ خطر کاهش ازدواج در خوزستان به صدا درآمد

*مدیرکل ثبت احوال خوزستان گفت: ثبت ازدواج در استان در 6 ماهه نخست سال 93 نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 6 درصد کاهش یافته است.

بهنام مریدی اظهار کرد: در 6 ماهه نخست امسال، 25 هزار و 495 واقعه ازدواج در استان خوزستان به ثبت رسید که این رقم در مقایسه با میزان ثبت واقعه ازدواج سال گذشته کاهش یافته است. در 6 ماهه نخست سال گذشته، 27 هزار و 322 واقعه ازدواج ثبت شده بود.

 وی با بیان اینکه آمار طلاق در خوزستان در 6 ماهه نخست امسال 3 درصد افزایش یافته است، افزود: در نیمه نخست امسال، 4143 واقعه طلاق در استان ثبت شد، این در حالی است که در 6 ماهه نخست سال گذشته 4022 مورد طلاق ثبت شده است.

 مدیر کل ثبت احوال خوزستان گفت: با این شرایط، نُرم طلاق در خوزستان همچنان نسبت به نُرم کشوری بهتر است. در کشور به ازای هر 5 ازدواج، یک طلاق و در خوزستان به ازای هر 8 ازدواج یک طلاق ثبت می‌شود.

 مریدی اظهار کرد: نیاز است برای از بین بردن پدیده شوم طلاق، کار بیشتری انجام شود. بخشی از طلاق‌ها به دلیل اعتیاد و یا بیکاری رخ می‌دهد و بخشی نیز به دلیل تعجیل در انتخاب‌ها و عدم شناخت طرفین از هم به وقوع می‌پیوندد. لازم است در آموزش به جوانان، به انتخاب با شناخت بیشتر توصیه شود تا جوانان با دقت نظر کامل، همسر آینده خود را انتخاب کنند.

 مدیرکل ثبت احوال خوزستان بیان کرد: ضروری است شرایط ازدواج را برای جوانان به گونه‌ای فراهم کنیم تا ازدواج‌ها با سهولت بیشتری انجام شود. بیشتر ازدواج‌ها به دلیل بیکاری به تاخیر می‌افتند.
 

نظرات
نظرات منتشر شده: 2   در انتظار: 0   غیر قابل انتشار: 0  
امين
4
پاسخ
0
سه شنبه 20 آبان93
بله ديگه وقتي فكري به حال بيكاري مردم محروم از همه چيز خوزستان نميكنن بايد هم آمار ازدواج كاهش پيدا كند.
lمسعود جندی شاپوری
5
پاسخ
2
سه شنبه 20 آبان93
قضیه بیکاری رو که بذاریم کنار ، مردم باید بفکر کم کردن توقعات و همچنین از بین بردن رسمای بیجا و پر هزینه باشن ...
حتی اگه یه نفر سر کار هم باشه ، تا خوب سرمایه جمع نکنه نمیتونه ازدواج کنه .
کی گفته که حتما باید هر عید به عروس عیدی گرون قیمت داد یا سرویس طلا خرید یا جشن عقد یا حنابندون یا حتی عروسی گرفت ...
متاسفانه همین رسما هستن که وضع فساد در جامعه رو زیاد کردن و جوونا بیشتر از اینکه به فکر ازدواج باشن و مسئولیت قبول کنن ، بفکر راههای راحتتر و کم هزینه تر هستن
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: