صفحه اصلي » سرویس خوزستان

انعقادقرارداد 350 ميليارد ريالي احداث مجتمع بازيافت زباله در دزفول

* با پيگيري هاي به عمل آمده سرانجام قرارداد احداث مجتمع بازيافت زباله شهرستان دزفول در شوراي اسلامي اين شهر منعقد شد.

نظرات منتشر شده: 1

فشار سازمان بازرسی و دولت برای جلوگیری از تردد خودروهای پلاک اروندی/ دریافت روزانه 2 تا 5 هزارتومان عوارض برای تردد خارج از محدوده

*در حال حاضر سازمان منطقه آزاد اروند در رابطه با تردد خودروهای اروندی در سطح استان، از جانب دولت و سازمان بازرسی و بقیه دستگاه‌های نظارتی تحت فشار قرار دارد

نظرات منتشر شده: 1

انتقال تجربیات خدمات شهری ارفورت آلمان به شهرداری دزفول

*مدیر عامل انرژی شهردار ارفورت آلمان از انتقال تجربه ۲۵ ساله خدمات شهری شهر ارفورت آلمان به شهرداری دزفول خبر داد.

نظرات منتشر شده: 2

پدیده «ال‌نینو» به ایران نمی‌رسد/سرمای شدید از قبل قابل پیش‌بینی نیست

*بازتاب نامه وزارت نیرو در مورد تاثیر پدیده ا‌ل‌نینو در احتمال وقوع زمستان سخت و پس از آن اعلام آماده‌باش سازمان‌هایی چون هلال احمر و مدیریت بحران و حتی گردآوری آذوقه و اقلام ضروری در انبارها، نوعی نگرانی در جامعه ایجاد کرد و اظهارات مدیران هواشناسی که زمستان امسال رکورد نمی‌شکند نیز کارگر واقع نشد.

نظرات منتشر شده: 0

معاون اداره کل هواشناسی خوزستان عنوان کرد:
تداوم بارش ها تا روز شنبه در خوزستان

*معاون هواشناسی خوزستان گفت: بارش باران، رعد و برق، وزش باد و تگرگ تا روز شنبه در خوزستان پیش بینی می شود.

نظرات منتشر شده: 0

آورد آب رودخانه‌های خوزستان 52 درصد سال‌های نرمال/ کمترین حجم در کرخه

*حجم آورد آب رودخانه‌های استان در مهرماه 52 درصد سال‌های نرمال است که کمترین حجم با 24 درصد مربوط به حوضه کرخه است،معاون مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان گفت: حجم آورد آب رودخانه‌های استان در مهرماه 52 درصد سال‌های نرمال است که کمترین حجم با 24 درصد مربوط به حوضه کرخه است.

نظرات منتشر شده: 0

مسئول اداره محیط زیست گتوند:
دستگیری صیادان گتوندی که با برق ماهی شکار می کردند+تصویر

*رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گتوند گفت: در طی یک ماموریت شبانه روزی و پس از کمین ۲۴ ساعته در رودخانه کارون و در منطقه حفاظت شده کارون به دو متخلف که اقدام به صید غیر مجاز ماهی بدون مجوز و با روش ممنوعه استفاده از دستگاه الکترو شوکر می کردند برخورد کرده و طی یک عملیات غافلگیرانه اقدام به دستگیری آن ها کردند.

نظرات منتشر شده: 5

هشدارهایی که از دو ماه قبل داده می شد؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خوزستان آب پاکی را روی دست همه ریخت؛ بیماری روده ای در راه است

*سرپرست دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز هشدار داد: فاضلاب‌هاي سطحي و جوي‌هاي روباز، زمينه را براي شيوع بيماري‌هاي روده‌اي فراهم كرده و تهديدي براي سلامت مردم به شمار مي‌رود.

نظرات منتشر شده: 1

نگاهی به معایب سوزاندن اراضی گندم پس از برداشت؛
سوزاندن کاهکلش؛ از سود حداقلی تا زیان حداکثری

* این روزها بوی دود و خاکستر زیاد به مشام می رسد، بویژه در شهری مانند شوشتر که مزارع بسیاری در کنار خود دارد و محصول گندم و جو نیز از آن ها برداشت شده است. بر اساس برخی اقدامات سنتی، کشاورزان پس از برداشت محصول خود باقی مانده ساقه و ... را که اصطلاحاً به آن کاهکلش می گویند در مزرعه می سوزانند و این اتفاق باعث می شود تا دود زیادی بوجود آید و خاکستر برخیزد.

نظرات منتشر شده: 1

تحقیق و تفحص از سازمان محیط زیست؛
نمایندگان خوزستان در مجلس برای گرد و غبار چه کردند؟

*شاید در بودجه سال جاری کشور خوزستانی ها نقش بسزایی داشته اند زیرا از کمیسیون تلفیق مجلس استان سهم سه نفری داشت، اتفاقی که کمتر برای یک استان رخ می دهد، ولی خوزستان در سال جاری کمترین بودجه را در مشکلات اساسی در اختیار دارد و این مسئله بسیار حائز اهمیت است که نمایندگان مجلس در بودجه ریزی سال94 چه کرده اند.

نظرات منتشر شده: 1

نماینده مردم ایذه و باغملک:
مدیر کل مخابرات خوزستان شخصی و باندی عمل می کند

نماینده مردم باغملک در مجلس گفت:مدیرکل مخابرات استان خوزستان خیلی شخصی و باندی عمل می کند به محض اینکه بفهمد کسی در حال رشد و ترقی در سیستم است با او برخورد می کند.

نظرات منتشر شده: 1

عضو کمیسیون کشاورزی خواستار شد:
بازشدن آب به تالاب هورالعظیم و شادگان برای مبارزه فوری با ریزگردها

*یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت زیست محیطی در ایران بسیار بحرانی است و بخش‌های مختلف آن اعم از آب، هوا و خاک دچار چالش هستند.

نظرات منتشر شده: 2

کانون های گرد و غبار در حال افزایش است

*نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حذف بودجه ۶۰ میلیارد تومانی سازمان محیط زیست در مجلس گفت: متاسفانه مجلس گاهی به حاشیه کشیده می شود.

نظرات منتشر شده: 0

شهردار دزفول خبر داد
آغاز ساخت برج های سه قلوی دزفول/ سرمایه گذاری6400میلیارد ریالی

*شهردار دزفول از شروع بکار مجدد پروژه برج طاووس بعد از ۲ سال خبر داد و گفت:طی این جلسات با برداشتن موانع پیش روی سرمایه گذار این پروژه مهم که عملیات آن حدود ۲ سال به تعویق افتاده بود؛ آغاز می‎شود. همچنین طراحی و کاربری های مختلف آن برابر با ضوابط شهرسازی بررسی شده و به تصویب رسید.

نظرات منتشر شده: 18

با حکم وزیر راه و شهرسازی
«منوچهر رحمانی» بار دیگر مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان شد

*وزیر راه و شهرسازی در حکمی «منوچهر رحمانی» را به عنوان مدیرکل راه و شهرسازی استان خوزستان منصوب کرد، رحمانی پس از ادغام دو وزارتخانه راه و مسکن خوزستان را به مقصد سمنان ترک کرد و چند سالی مدیر کل راه و شهرسازی سمنان بود.

نظرات منتشر شده: 2

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: