يكشنبه 5 آذر 96 - 17:43
کد خبر: 14229

با حضور معاون استاندار؛
حسین پنبه دانه پور به عنوان فرماندار شوشتر معارفه شد

*با حضور معاون سیاسی- اجتماعی استاندار خوزستان مهندس حسین پنبه دانه پور به عنوان فرماندار شوشتر معرفی و از زحمات دکتر مصطفی سمالی فرماندار سابق شوشتر تقدیر شد.

به گزارش شوشترنامه، ظهر امروز همانگونه که از صبح اعلام شده بود، جلسه معارفه فرماندار جدید شوشتر برگزار شد، این جلسه با یک ساعت تاخیر برگزار شد و همه اعضای شورای اداری و شورای تامین شوشتر در جلسه حضور داشتند.

در این جلسه فرماندار سابق شوشتر اظهار کرد:در مدت تصدی سمت فرماندار شوشتر تلاش کردم تا مشکلات موجود در سطح شهرستان شوشتر را با تعامل و اخلاق پیگیری و حل کنم و در این بین از زحمات دکتر شریعتی استاندار خوزستان تشکر می کنم.

مصطفی سمالی افزود: استاندار خوزستان نیرویی ارزشی و توانمند است، من تاکنون با 13 استاندار کار کرده ام، دکتر شریعتی از نوادر است ایشان در مدت یک سال و نیم گذشته 15 بار به شوشتر سفر کرده اند و هر وقت تشریف آورده اند یا پروژه ای را کلنگ زده اند و یا پروژه ای را افتتاح کرده اند.

وی تاکید کرد: اگر کاری در شوشتر انجام شده است با همت اعضای شورای اداری شهرستان بوده است، اگر حتی یک فرغون خاک در شهر جابجا شده است به همت این آقایان و خانم هاست.

وی با اشاره به اینکه در یک سال و نیم گذشته تلاش زیادی برای بهبود شرایط در شوشتر کردم، تاکید کرد: در یک سال و نیم گذشته به دنبال بسترسازی فکری و ایجاد همدلی بین همه ارکان شهرستان بودم و اخلاق مداری را در جمع شورای اداری نهادینه کردم.

وی با تاکید بر اینکه فرمانداری با اخلاق بودم، افزود: در یک سال و نیم گذشته تلاش کردم تا پاسدار شرافت اعضای شورای اداری باشم و در این زمینه از همه اعضای شورای اداری و شورای تامین تشکر می کنم.

وی گفت: تلاش کردم تا حرمت همه را نگهدارم، در این زمینه تنها اخلاق را رعایت کردم و همه اعضای شورای اداری را مانند یک خانواده زیر یک چتر حفظ کردم.

سمالی عنوان کرد: در شرایطی که کشور در شرایط بحرانی اقتصادی است، یک بودجه در تهران بسته می شود و قطراتی از آن به شوشتر می رسد، تلاش کردم تا با اعتبارات استانی در یک سال و نیم گذشته مشکلات را به صورت درونی در شهرستان برطرف کنم و همکاری و همدلی بین مسئولان بسیار راهگشا بود.

وی گفت: تلاش کردیم تا با فعالیت های درون زا در شهرستان شوشتر از توانمندی های شهرستانی و استانی بهره ببرم و در این بین از توجهات خاص دکتر شریعتی تشکر می کنم، البته جناب گیلانی نیز پیگیری های انجام داده اند که از ایشان به عنوان برادر عزیزم تشکر می کنم.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان شوشتر توانمندی های زیادی دارد، این توانمندی ها در بخش کشت و صنعت های کارون و امام خمینی(ره) و کشاورزی و میراث فرهنگی و... باید مورد توجه قرار گیرد و این توانمندی ها می تواند مشکلات را بهبود بخشد.

وی تاکید کرد: هر کاری کرده ام، تقدیم به مردم ولایت مدار شوشتر، به خانواده های شهدا، رزمندگان و... و اگر کاستی هم بوده است از همه مردم عذر می خواهم.

 

*سردار گیلانی از نمایندگان همراه و همسو با دولت است

معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان در این مراسم اظهار کرد: در راستای نیل به سیاست های کلان دولت تدبیر و امید تغییرات در سطح مدیران انجام می شود و در این زمینه امروز به شوشتر آمده ایم تا فرمانداری همراه و همسو با سیاست های دولت را معرفی کنیم.

علی حسین حسین زاده افزود: بی شک سردار گیلانی یکی از نیروهای همسو و همراه با دولت است و همیشه این مهم را به اثبات رسانده است، در مجلس هم همیشه با دولت همراهی کرده و می کنند.

وی با اشاره به شخصیت سردار گیلانی عنوان کرد: سردار گیلانی از نیروهای ارزشی، کوشش مدار، همراه دولت و برنامه محور است و همیشه از نظرات ایشان بهره می بریم.

حسین زاده عنوان کرد: مهندس پنبه دانه پور از نیروهای اجرایی استان است، ایشان سابقه بسیار خوبی در موارد و سمت های اجرایی داشته است و امیدواریم همه برای موفقیت به ایشان کمک کنند تا شاهد عینیت بخشیدن به برنامه های اجرایی و عمرانی وی باشیم.

معاون سیاسی- اجتماعی استانداری خوزستان افزود: فرمانداران مسئولیت همه چیز را در یک شهرستان برعهده دارند، مسئولیت عمران تا فعالیت های سیاسی را، باید تلاش کنیم تا این مهم را با امکانات اندکی که در اختیار دارند به خوبی استفاده کنند و در این زمینه لازم است همه به جناب پنبه دانه پور کمک کنند.

وی عنوان کرد: برای جناب پنبه دانه پور آرزوی توفیق دارم، شوشتر دارای توانمندی های زیادی در بخش گردشگری و میراث فرهنگی است باید از این توانمندی برای توسعه شهرستان شوشتر استفاده کرد.

 

*هیچ نماینده ای در خوزستان به اندازه من با دولت و استاندار تعامل ندارد

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در بین 18 نماینده مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی هیچ نماینده ای مانند من با دولت و استاندار خوزستان تعامل ندارد و این مهم را معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان می تواند گواه باشد.

سهراب گیلانی عنوان کرد: در آینده نزدیک شاهد فصل نویی از خدمات خواهیم بود، فصل نویی از خدمت رسانی و این مهم با تلاش و همراهی با جناب پنبه دانه پور رقم می خورد.

وی تاکید کرد: در یک سال و نیم گذشته در شهرستان شوشتر هیچ چالشی نداشتیم، در دوران انتخابات شورای اسلامی شهر من حتی به جناب فرماندار اعلام کردم که مسئولیت های نماینده نیز در اختیار شما، هر تدبیری لازم است بیاندیشید تا انتخابات خوبی برگزار شود.

وی خطاب به مسئولان و نیروهای ستادی فرمانداری شوشتر گفت: نیروهای ستادی فرمانداری شوشتر تلاش کنند تا این فرمانداری در استان نمونه شود، شهرستان شوشتر محل جلوس امام زمان است، محلی است که امام زمان در مقام صاحب الزمان جلوس کرده و بر روی منبر نشسته اند باید تلاش کنیم تا این شهرستان روز به روز بهبود یابد.

گیلانی عنوان کرد: مطمئنم که در این شهرستان چالشی نخواهیم داشت، در یک سال و نیم گذشته بیشتری تعامل با دولت را داشته ام، تعاملی نزدیک و سازنده با دولت و استاندار خوزستان باعث شده تا 100 پروزه را مصوب کنیم و مدیران کل برای اجرای این 100 پروژه تعهد داده اند.

وی با تاکید بر اینکه همه باید تلاش کنند تا این 100 پروژه اجرایی شوند، تاکید کرد: این پروژه ها در همه ابعاد به توسعه شوشتر منجر می شود و در این زمینه می توان ادارات شهرستان را به اجرایی کردن این مصوبات توصیه کرد.

 

*شوشتر یک شهر جهانی است، ولی کشوری هم معرفی نشده است

فرماندار جدید شوشتر در سخنان کوتاهی با اشاره به مسائل پیرامون میراث فرهنگی در شهرستان شوشتر گفت: شوشتر آثار ثبت جهانی دارد، ولی به عنوان یک شهر ملی مهم معرفی نشده است.

حسین پنبه دانه پور عنوان کرد: شهرستان شوشتر می تواند از نظر میراث فرهنگی گام های محکمی را در توسعه بردارد و در این زمینه می کوشم تا مدت زمان حضور گردشگر را در شهرستان بیشتر کنم.

وی عنوان کرد: مسئولان عزیز و نیروهای ستادی در سطح فرمانداری شوشتر هرکس به هر کاری مشغول بوده است، امروز نیز همان کار را به نحو احسن انجام دهد و بنده نیز در خدمت همه مردم و مسئولان هستم.

 

نظرات
نظرات منتشر شده: 0   در انتظار: 3   غیر قابل انتشار: 0  
 
نام*
ايميل
متن*
کد عددي*  

مجوز فعالیت

عضویت در خبرنامه
ایمیل: