کارگاه آموزشی سل و اچ.آی.وی آموزش و پرورش برگزار گردید

9 خرداد 97 | 14:48

سیدرحیم موسوی معاون سوادآموزی مدیریت آموزش و پرورش شوشتر از برگزاری کارگاه یک روزه آموزش سل و HIV توسط معاونت بهداشت دانشکده علوم پزشکی شهرستان شوشتر در سالن کنفرانس آموزش وپرورش این شهرستان خبرداد.

سیدرحیم موسوی گفت: برای کارکنان ستادی آموزش و پرورش شوشتر دوره ی آموزش علمی-تخصصی پیشگیری از بیماری های مزمن و پرخطر توسط کارشناسان آموزش و پیشگیری از بیماری سل و اچ .آی.وی دانشکده علوم پزشکی شوشتر در سالن کنفرانس شهید عابدی پور شوشتر برگزار شد.

وی افزود: در این دوره خانم کرم پورکارشناس بیماری سل دانشکده علوم پزشکی شوشتر ضمن بیان این نکته که از هر ۳ نفر مردم جهان یک نفرشان دارای میکروب سل در بدن است اما لزوما این فرد بیمار نمی باشد، علایم بیماری سل را برشمرد و از تعریق شبانه و درد قفسه سینه به عنوان مهم ترین آن ها نام برد.

موسوی همچنین با اشاره به توضیحات خانم رمضانی کارشناس آموزش بیماری HIV دانشکده علوم پزشکی شوشتر از ایدز اظهارکرد: HIV یک بیماری عفونی قابل کنترل است که اغلب آن را به عنوان ایدز می شناسند در صورتی که ایدز آخرین مرحله ی عفونت اچ.آی.وی است که چنانچه فردتحت مراقبت و درمان باشد هرگز اتفاق نمی افتد.

گفتنی است: در پایان این مقام مسئول ضمن تقدیر و تشکر از حضور و آموزش کارشناسان دانشکده علوم پزشکی شوستر در آموزش و پرورش شهرستان خواستار ادامه ی برگزاری این دوره های مفید و بهداشتی در آینده ی نزدیک شد.


ارسال از طریق پیامک

ارسال به فیس بوک

ارسال به توئیتر